حسودی به جای من !‌

خوب روزارو تا جمعه گفته بودم . از اون به بعد رو سعی میکنم یادم بیاد و بنویسم . 

خوب شنبه شب بود فکر کنم که رفتیم تهران خونه مامانم ! چون 5 شنبه مامانم میخواست بیاد خونم و من گفته بودم خونه مادرشوهرمم خورش قیمه درست کردم و وقتی شاهتوت اومد یکم استراحت کرد و بعدم خورش رو برداشتیم و رفتیم خونه مامانم . مامانمم پلو و سیب زمینی سرخ کرده درست کرده بود و با هم شام خوردیم و خوابیدیم . 

یک شنبه صبح اتفاق خاصی نیفتاد . عصری دیدیم بیکاریم باز مامان رفت سبزی گرفت آورد با هم پاک کردیم . برای شامم باز یادم نیست چی خوردیم ! فقط یادمه که یکی از اقوام زنگید و برای 5 شنبه شام دعوتمون کرد و در حقیقت پاگشامون کرد . فامیل تقریبا دورتری از ما بود . مامانم اینا هم دعوت بودند . منم زنگید و به شاهتوت گفتم و اوکی رو گرفتم و زنگ زدم خبر دادم که مزاحم میشیم . 

بعدم دیگه فکر کنم دو شنبه شب بود که رفتیم خونه مون . 

شام تن ماهی با سیب زمینی و قارچ درست کردم خوردیم و بعدم خوابیدیم . حدود دو سه هفته ای بود که روابط خاک برسریمون با شاهتوت کلا تعطیل بود ! به خاطر لجبازی من و شاهتوت و مسافرت که رفتیم و همینطور خستگی شاهتوت بعد از کار و اینا . 

سه شنبه یکم کارای خونه رو انجام دادم و کلا یادم نیست چه کار مهمی کرده باشم ! بعدم دیگه شاهتوت اومد و شام خوردیم و خوابیدیم 

سه شنبه و دو شنبه شب به شاهتوت گفتم بیا برای شام بریم خونه مامانت اینا که گفت خسته هستم و نمیریم ! 

چهارشنبه دیگه کارامو کردم و دوش گرفتم و لباسامو آماده کردم برای شام هم سیب زمینی و تخم مرغ داشتیم که شاهتوت اومد خوردیم و بعدم اومدیم تهران . 

فرداش بافتن شنل نی نی فامیلمون رو تموم کردیم با خواهرم و موند فقط ریش ریشای کنارش . بعدم حاضر شدیم و رفتیم مهمونی . 

اونجا کلا 17 نفر مهمون بودیم و خوش گذشت . اسم فامیل بازی کردیم که همه ش الکی بود و هی به هم کمک میکردیم و همه امتیاز کامل میگرفتیم ! اما کلی خندیدیم و لذت بردیم . 

برای شام هم لقمه سلطانی ( چیزی شبیه به پیراشکی گوشت بود ) و سالاد کلم و سالاد لبو و انار و ته چین مرغ و بادمجون و بورانی اسفناج و کوکو ی ماکارونی و حلیم بادمجون بود . همه ی مواردی که بود جزو پیش غذا محسوب میشدند به نظر من . ولی در کل از لحاظ طعم عالی بود ولی غذای اصلی نداشتند . هر کی باید مقداری از هر کدوم از سالاد ها یا پیش غذاهارو میخورد ! ولی خوب طعما خوب بود . برای دسر هم ژله آلوورا که داخلش کلی انار بود و ژله خورده شیشه بود که خوردیم و جاتون هم خیلی خالی بود ولی من اگر بخوام مهمون دعوت کنم مخصوصا فامیلای شاهتوت عمرا با این منوی غذایی کنار بیان چون شمالی هستند و برنج رو ترجیح میدن بیشتر باشه . به نظرم کنار اینا یه غذای اصلی میبود خیلی بهتر بود ! 

کادوی پاگشایی هم بهمون صد هزارتون پول نقد دادند و دیگه یکم دیگه نشستیم و چای خوردیم و میوه هم که خورده بودیم و دیگه اومدیم خونه مامانم اینا . پول پاگشایی هم خودم برداشتم با اینکه شاهتوت هی میگفت بده به من . قبل از اینکه بریم هم یه بسته بزرگ شکلات دایموند خریدیم وبردیم . در کل شب خوبی بود  .

فرداش باز صبح شاهتوت سرکار بود ( 5 شنبه صبحم چند ساعتی رفت سرکار ) بعد از یک هفته پیازچه اس داد که کجایی و خبری ازت نیست و بعدم مادرشوهر زنگید که زندایی شاهتوت از شمال اومده و بیاین که ما گفتیم شاهتوت تا ظهر سرکاره و قرار شد عصری بریم خونه شون . همیشه مامان شاهتوت میزنگید که بیاید خونه مون اما این هفته اصلا زنگ نزد ! شاهتوت یکم بهش بر خورده بود  . 

پدرشوهرم یکی دو بار به خاطر کاری با بابام تلفنی صحبت کرده بود که به بابام گله کرده بود از شاهتوت که ال کرده و بل کرده و اینا ! همه هم در مورد پول بود . که اجاره گرفته و قسط مغازه رو نداده و ازین دست حرف ها !‌

که بابام به من گفت و من خیلی از حرفاش رو تکذیب کردم که اصلا همچین چیزی نبوده و قرار شد بابام بیاد کرج و بشینند با هم حساب و کتاب کنند سه نفری ! 

بعدم دیگه ناهار کباب گرفته بودن مامانم اینا خوردیم و دیگه اومدیم خونه مادرشوهر که زندایی رو ببینیم . راستش دیدم اگر نرم دیدن زندایی میگه تمشک طلافی کرده کار منو اما به شاهتوت گفتم حتما به زنداییت تیکه بنداز که ما دو روز اونجا بودیم نیومدی دیدن ما . توی راه هم یه بحثی با شاهتوت داشتیم . خواهرم آزاده با یه گروهی دوست شده و با هم میرن بیرون و تا حالا خیلی زیاد به شاهتوت گفته تو و تمشک هم بیاین با هم بریم بیرون اما شاهتوت دوست نداره . کلا شاهتوت دوست نداره با آدم های جدید بره بیرون . ترجیح میده با کسایی که میشناسه بره بیرون منم خیلی راغب نیستم با اون گروه بریم بیرون اما چون خواهرم همییییییییییشه هوای مارو داشته و هر وقت پول کم آوردیم بهمون کمک کرده من دوست داشتم که شاهتوت به احترام خواهرم قبول کنه بریم اما نکرد و یکم بحث کردیم که دیگه وقتی رفتیم خونه مادرشوهر بحث ها تموم شد . 

خونه مادرشوهرم زندایی داشت میرفت خونه خواهرش که به خاطر ما یک ساعت نشست . یکم حرف شد و باز پدرشوهر شروع کرد که چرا قسط مغازه رو ندادی و فلان . با اینکه پدرشوهر سر یه موضوعی صد هزارتومن از پول ما دستشه !‌ به جز اون مقدارایی که قبلا گفتم . بعدم گفت من پول فرشتون رو دادم و اینا که من گفتم پولی که دادی رفت پای لباس عروس که دیگه بحث رو ادامه ندادن و شاهتوت رفت بیرون . 

بعدم زندایی اینا گفتن که دیشب رفته بودن عب.دل آباد و قیمت هاش خیلی خوب بوده و برای جهیزیه تربچه خرید کردند . که البته خود تربچه نرفته بوده چون خسته بوده ! 

روتختی و پرده و تشک و بالشت پشم شیشه و اینا خریده بودند . 

من اصلن تشک و بالشت پشم شیشه نگرفتم به جز دو سه تا که تزئینی برای روی تخت بود . من همه ی تشکام پنبه هستند و بالشتامم پر ! 

بعدم گفتند خیلی قیمت ها خوب بوده اما شلوغ بوده و منم بدم نیومد برم ببینم چه خبره . اتفاقا یکی از دوستام بهم گفته بود برم . همیشه خودش آخر سال میره و چند تا مانتو به بهترین قیمت میخره برای یک سالش . 

دیگه صحبت شد و گفتند انگاری که اون یکی زندایی که با این یکی زندایی با هم قهرن بهش برخورده که چرا به این نگفتند باشون بره خرید ! ( همون که عقده ای هست و پشت سر من گفته بود تنبلی ) 

شامم اونجا بودیم و من سیب زمینی و مرغ رو سرخ کردم و مادرشوهر داشت روی بالشت میدوخت . بعد باز دوباره صحبت شد که پدرشوهر باز گفت چرا قسطای مغازه رو ندادین و من پول فرش رو دادم گفتم نخیر پول لباس عروسم شد یک میلیون و دویست که از اون پول دادیم ( آخه نه برای خرید لباس عروس نه هیچی مادرشوهر اینا نه زنگ زدن بیا بریم لباس ببینیم نه هیچی . همه رو خودم با مامانم رفتم ! ) که گفت شاید تو میخواستی لباس سه میلیونی بگیری گفتم که نخیر موقع خرید لباس عروس مامانم زنگ زد به شما و گفت که قیمت لباس عروسم چقدر میشه شما گفتی بخر ( که دیگه هیچی نگفت پدر شوهر ) بعدم دیگه قرار شدبابام بیاد و حساب کتاب بکنند با هم! 

خیلی هم حرص خوردم از دست پدرشوهر . 

تربچه با مادرشوهر وشوهرش رفته بودند خونه رو تمیز کنند که وقتی اومدند انگاری خواهرشوهر گریه کرده بودچشماش قرمز بود . بعدم گفت دو ماه پریود نشده بوده که آمپول زده و دقیقا همون روز تو خونه خوده شون پریود شده بوده و دلدرد داشته ! 

مثل اینکه دو ماه پریود نمیشه بعد میره دکتر و آزمایش میده که باردار نباشه و دیده باردار نیست آمپول زده البته به من اینطوری نگفتند . گفتند آزمایش داد و خیالش راحت شد بعد آمپول زد ! خوب خیالش از چی راحت شد ؟‌ از بارداری دیگه ؟!

شام خوردیم و برای شاهتوت هم کشیدم توی ظرف برای فردا ناهارش و بعدم دیگه اومدیم خونه مون . 

یکمم با پدر شوهر کل کل کردم و البته وقتی تربچه نبود بهش گفته دخترت گفته پول بیارین برای کادوی عروسی که گفت غلط کرده و شما کادو بدین . بعد شاهتوت گفت من میخوام دویست تومن بدم که گفتند کمه تو باید بیشتر بدی !‌شاهتوت هم گفت خیار برای عروسیه من 50 داد ، مامانشم 50 داد . من صد تومن میزارم روش و میدم که گفت نه کمه ! شاهتوت گفت من دویست و یک هزارتومن نمیدم . فقط دویست تومن . 

قرار شد اگر پلوپز هشت نفره ارزون بود ما براش پلوپز بخریم ! 

ازونطرف انگاری که یخچال رو که داماد باید میخریده خریده اما هی خواهرشوهر میگفت کارتن نداشت یخچال . که مادرش ازش پرسید چرا کارتون نداشته که گفت به کسی نگی اما یه جایی بود که ارزون میفروخت ( همین رو داشت میگفت که شوهرش اومد و دیگه چیزی نگفت ) ! فکر کنم یا دسته دوم بوده یا چی نمیدونم !!!

 

راستی مادرشوهر هم یه قلک برای من گذاشته بود توی خونه شون که توش پول مینداخت ( برا همه بچه هاش قلک دارن و روزی 5 تومن و بیشتر میریزن توش ) که قلک منو بهم داد که کلا صد هزارتومن توش بود که قرار شدباش برم لباس بخرم برای عروسی!

 

شنبه صبح هم بیدار شدم و یکم جمع و جور کردم که دیدم اون یکی زندایی توی وایبر پیام داد ( همون حسوده ) که دیروز رفتی خونه مادرشوهرت ؟ گفتم اره بعداظهر رفتیم . گفت زندایی جون رو دیدی ؟ گفتم نیم ساعت پیش من بود بعدش رفت خونه خواهرش .گفت چه عجب دل کند از اونجا !‌ خریداشونو دیدی . به تو گفته بودند میرن خرید ؟

گفتم به من که نگفته بودند اما خریداشون رو دیدم قشنگ بود (‌قبلا با این زندایی بر علیه مادرشوهر میحرفیدم اما از وقتی فهمیدم که حرفای منو رفته و به همه گفته دیگه بر علیه خودش شدم و دیگه طرفدارش نیستم )

گفت از بانه رسیدند به عبدالله آباد ( منظورش عبدل آباد بود ) از شمال هماهنگی کرده بودند که با این زندایی برن خرید . انگار فقط اون حق انتخاب داره ! 

گفتم تشک و اینا خریده بودند اونارو که بانه نداره ! باید از همینجا میخریدند . انگاری تربچه گفته سلیقه زندایی رو قبول دارم که اون رفته و انتخاب کرده 

( من مونده بودم به این زنداییه چه ربطی داره آخه . یکی دیگه خرید کرده یکی دیگه عروسیشه یکی دیگه پول داده تو داری میسوزی ؟ خدایی هم سلیقه نداره این زنداییه و همه چیز خونه ش قهوه ای هست . از فرش و پرده و مبل و همهههههه چیش قهوه ای هست ) گفتم انگاری قراره همین زندایی براشون پرده بدوزه به خاطر همین این رفته . 

آخرم کم آورد نوشت اره خیاطه نمونه ! 

نمیدونم اون چرا داره حرص میخوره ! که بخوره به من چه . من که عروس بزرگم به من نگفتند میخوان برن خرید ! حتما من سلیقه م با اونا فرق داره که البته من حوصله هی گشتن و راه رفتن و خرید کردن ندارم اونم برای یک نفر دیگه ! 

خلاصه که این روزهای ما اینطوری گذشت ! هنوزم رمز جدید رو به کسی ندادم . یه وقت کسی ناراحت نشه که من رمز نگرفتم. 

مواظب خودتون باشید و خدافسی ماچ

/ 29 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرمره

واااای این زندایی شاهتوت چه حوصله ااااای داره من واسه خودمم زورم میاد برم خرید این ناراحته اینه که چرا نبردنش یکی دیگه واسه خودش خرید کنه هاها خوش به حالش انقدر فکرش ازاد و به این چیزا گیر میده [نیشخند]. حالا عروسی تربچه کی هست؟

talaye

nemidonam chera dlm sokht vase khahar shoharet .....b man ramz nemidu

زهره

عبدل آباد اگه رفتی، بپرس پاساژ پردیس کیان هم برو..کل مغازه هاش راه نیفتاده اما همون مغازه هام چیزای خوبی داره و قیمت مناسب.من یسری مسیرم افتاد از جایی میومدم رفتم یه کیف ب چه قشنگی خریدم 20 تومن توو حراج..هرکی میدید میگفت این کیفا 50 تومنیه که حداقل.. میگم خواهر شوهرت رو همه میدونن دختر نیس [خنثی] چیز خاصی نیستا اما حداقل کسی ندونه، آدم خجالت میکشه[خجالت] چه بامزه گفتن آزمایش داده خیالش راحت شده[تعجب]

خودمم عسل☺

پیغام من کو[ابرو]

تابان

چرا قسطای مغازه رو نمیدی خب؟؟؟ [شیطان][سبز]

تابان

ایشششششششش چقد زنداییه فوضوله میگم تمشک یه سری لوازم برقی هست چون تو ویترین موندن ارزونتر میدن مشکلی ام ندارن....فقط بخاطر این که تو مغازه نمونه بودن و کارتن ندارن ارزونتره شاید ازوناس پلوپزم زیر 200 هشت نفره اما مثلا با 220 تومن میتونی از این صدکاره دیجیتالا بخری که کیک پز و اینام داره.....بیشتر تو چشمه[هیپنوتیزم]

فاطمه

سلام...من که وقت کنم کامنت میزارم عسیسم....اصلا هم حرص پدرشوهر وفامیل شوهر رو نخور..ارزش نداره.هرچند منم هراز گاهی حرص میخورم

تابان

خدا به دورررررررررررررررررررررررر که اونا همشهری من باشن [سبز][سبز][سبز]

تابان

اونا هیچ ایرادی ندارن تازه اکثرشونم کارتن دارن از نمایندگیا میتوانی بیابی فرزندم[عینک]

ازاده

چرا من كامنت ميزارم نمياد يه عالمه بوخودانوشتم[گریه]