93 در یک نگاه

سلام 

بازم شلوغم و ..... عیده دیگه ! حالا خوبه من خیلی درگیر خونه تکونی نبودم . که اگر بودم بهتر بود . بالاخره تو یکی دو روز تمومش میکردم . الان هی یواش یواش کار میکنم و آخرم هیچیش معلوم نیست . خوب این پستم به سال 93 و یه جمع بندی ازش مربوطه . البته که فکر کنم بازم بتونم پست بزارم اما خوب گفتم نود و سه رو تا تموم نشده یه جمع بندی بکنم و یه پیش درامدم از نود و چهار بگم تا وقت هست . 

نود و سه اولین سال متاهلیه من بود ... یعنی عیدی که دیگه من خونه ی مامان و بابا نبودم ! 

ازونجایی که شش ماهه اول زندگی مشترک جزو بدترین سالای زندگیم بود نود و دو رو با یه دعوا تموم کردیم و بعدش یکم آشتی شدیم و سال تحویل رو خونه ی مامانم شروع کردیم . چون میخواستیم بریم سفر دیگه هفت سین نچیدم و خیلی پشیمونم ازین موضوع ! 

تو نود و سه یاد گرفتم چطوری با شاهتوت برخورد کنم که کمترین تنش بینمون به وجود بیاد و کمتر دعوامون بشه !‌ شاید خیلی جاها گذشت کردم یا جواب ندادم یا صبر کردم یا تحمل کردم اما نتیجه ش این بوده که اعصابم خورد نشد ، بعدش حرص نخوردم و از یه دعوا جلوگیری کردم !‌ یه دعوایی که ممکن بود با بچه بازی های شاهتوت به خانواده ها کشیده بشه . خانومتر شدم . صبرم بیشتر شد ، تحملم بهتر شد ، 

تقریبا نه ماه اول سال نود و سه جزو یکی از سخت ترین سال های زندگیم بود . مشکلات خانواده ام یک طرف که حل هم نشده تا الان و از یک طرف بیکاری یا کم درآمد بودن شاهتوت و مشکلات دیگه ش یک طرف که خیلی اذیتمون میکرد . از همه بیشتر بیکاریش بود که هم از لحاظ مادی تو مضیقه بودیم هم از لحاظ اینکه مرد بیکار تو خونه یعنی بهانه گیری و دعوا !‌

اما سه ماهه آخر نود و سه جزو بهترین ماه های نود و سه بود . شاهتوت رفت سرکار و با اینکه تفریحاتمون کمتر شد زمان با هم بودنمون کمتر شد  اما از لحاظ مادی وضعمون بهتر شد ، و چون میرفت سرکار خوب تنش ها هم کمتر شد . از لحاظ مادی هم با اینکه هنوز کاملا قرض هامون رو ندادیم و فیلم و آلبوم های عروسی رو نگرفتیم اما باز وضعمون از قبل خیلی بهتر شده و خداروشکر که پیشرفت کردیم . 

از لحاظ پیشرفت توی معنویات... خوب پیشرفتم توی یک سری مسائل دینی بود ، یک سری اصولی که نمیدونستم رو یادگرفتم و خوب پیشرفت هایی هم داشتم و فکر میکنم تمام اتفاقات خوب سه ماهه آخر نود و سه به خاطر توسل جستنم به ائمه بود مخصوصا حضرت فاطمه زهرا و حدیث کسا که دقیقا وقتی شروع کردم به خوندنش از فرداش شاهتوت کار پیدا کرد و خیلی برکت ها به زندگیمون وارد شد که ان شاءلله بیشتر هم بشه و واقعا از حدیث کسا هم خودم هم سه نفر دیگه از دوستام حاجت گرفتند و کار پیدا کردند . یکی بود که هم خودش کار پیدا کرد هم همسرش با خوندن حدیث کسا .

 

از لحاظ پیشرفت توی مسائل درسی و اینا که هیچی نگم بهتره ... 

اما قلاب بافی رو توی همین سال یاد گرفتم و کلی چیزای خوشگل بافتم ... یه سری لباس هام رو با خیاطی مدلش رو عوض کردم و با اینکه کارم عالی نیست اما توی تغییر دادن لباس ها تقریبا دارم خوب میشم ! 

 

توی نود و سه پدر بزرگم رو از دست دادم که غم بزرگی بود ، امیدوارم هیچ کسی عزیزانش رو از دست نده . 

 

در کل نود و سه سالی بود که من بیشتر توش چیزی یاد گرفتم از صبر گرفته تا قلاب بافی و کلی دعای جدید و مهربون بودن رو ، سالی بود که نتیجه صبر هام رو تا حدی گرفتم ... 

 

و امیدوارم نود و چهار سالی باشه پر از برکت و شادی برای همه . اول از همه خانواده ام و دوستای گلم که شما ها هستید بعد خواننده های وبلاگ و خلاصه هر کی که میشناسم . امیدوارم که کلی توش اتفاقات خوب بیفته و کلی شادی  و سلامی باشه برای همه و همه ! 

 

آرزوهای نود و چهارم اینه که :

1. سلامتی برای همه و همه مخصوصا خانواده ام 

2. لاغر بشم و به وزن ایده آلم برسم .

3. از لحاظ مادی بهتر و بهتر و بهتر بشیم 

4. فیلم و عکس عروسیم رو بگیرم .

5. رابطه ام با شاهتوت بهتر و بهتر بشه 

6. ان شاءلله مشکل مامان و بابام حل بشه 

7. تبلت بخرم طلا بخرم نیشخند 

8. مشهد بریم ، کلی مسافرتای خوب خوب بریم 

9. استعدادم رو پیدا کنم و پرورشش بدم و یه کار مرتبط باهاش پیدا کنم . 

10. و به نی نی دار شدن به صورت جدی فکر کنم و خودم رو براش آماده کنم . البته هنوز به صورت جدی نمیخوام نی نی بیارم فقط میخوام اقداماتش رو انجام بدیم تا ان شاءلله نود و پنج یه نی نی خوشگل بیاریم بازم هر وقت خدا صلاح میدونه البته . 

11 . و در اول و آخر سلامتی و دل خوش  برای همه ، همه شما دوستای گلم که عاشقتونم تک تک ، سلامتی و دل خوش برای خانواده م پدر و مادرم و خواهرم و شاهتوت ، و سالی پر از خوشی و شادی برای فامیل و آشنا و هر کی میشناسم یا نمیشناسم و همه ایرانی ها و مردم کره زمین ، بالاخره همه مون کمی تا قسمتی مشکلات داریم توی زندگیمون . یکی از لحاظ مادی مشکل داره یکی از لحاظ زندگی زناشویی یکی مشکلات خانوادگی و امیدوارم که راح حل مشکلاتتون رو خدا بهتون نشون بده و این مشکل هیچوقت سلامتی خودتون یا عزیزانتون نباشه 

الهی آمین . 

سال خیلی خوبی داشته باشید . 

خوب دو تا سوال بود که توی وبلاگ اندیشه توانگر پرسیده بود .

سوال اول

فرض کنید که یک کوله پشتی دارید که قرار است با خودتان به سال 94 ببرید. داخل این کوله پشتی چه تجربه‌ یا تجربیاتی از سال 93 می‌گذارید؟ این تجربیات می‌توانند بزرگترین و بهترین درس‌هایی باشند که در سال 93 در خلل کارها بدست آورده‌اید

 

من فکر میکنم یکی از تجربه هام این باشه که به خدا ایمان داشته باشید و به دعا کردنتون ادامه بدید . به ائمه توسل کنید و از خدا بخواهید حاجاتتون رو اما راه رو به خدا نشون ندید ، فقط نیازهاتون رو بگید و بزارید خودش به بهترین شکل ممکن حاجاتتون رو براورده کنه ! خودش بهترین راه و بهترین زمان برای حل مشکلتون رو سراغ داره . 

و اینکه بالاخره یک روزی جواب صبر کردنتون رو میگیرید . ان شاءلله البته . البته نه اینکه در مقابل ظلم ظالم صبر کنیم نه ، اتفاقا وقتی کسی ظلم میکنه باید جلوش ایستاد . منظورم صبر در برابر مشکلات و ناملاماتی های زندگی هست .

 

سوال دوم 

همواره ما رویایی داریم که این رویا انگیزه حرکت و ادامه دادن ماست. تصویر رویایی که برای سال 94 در کوله پشتی خود می‌گذارید چگونه است؟

 

نود و چهار رو سالی میبینم که خیلی از مشکلاتم حل بشه به یه سری ثبات توی زندگی برسم و به آرزوهایی که بالا گفتم برسم ، من همیشه یه زندگی رویایی رو تصور میکنم برای آینده ام . زندگی تو یه خونه خوشگل ویلایی توی منطقه خوش آب و هوا و البته خلوت ، ماشین مدل بالا و آنچنانی و خلاصه کیفت زندگی آینده ام رو خیلی خوب تصور میکنم . ان شاءلله که کیفیت زندگی همه مون عالی بشه و همونطوری که میخوایم باشه . 

 

 

این آخرین پست امسال نیست ...قلب

/ 27 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یامور

عیدت با کلی تاخیر مبارک دوستم :) :* ایشالا سال خیلی خوبی داشته باشی سالی پر از موفقیت و شادی و سلامتی :)

تبسم

سلام گلم سال نوت مبارك باشه چه پست خوبي گذاشتي خيلي خوب كردي كه به پشت سرت يه نگاهي انداختي من انقدر سرم شلوغ بود كه اصلا وقت اين چيزارو نداشتم ان شالله كه يه سال خيلي خوب پيش روت داشته باشي و به تمام چيزايي كه دوست داري برسي [ماچ]

فاطمه

سلام تمشک چرانیستی؟کجایی؟؟حالت خوبه؟؟

Eli

الهی... خوب من!‏ تقدیر خوبان را آنگونه زیبا بنویس که جز لبخند آن ها چیز دیگری نبینم...‏"‏ سال نو مبارک‏"‏ سلام تمشکی خوبی؟ پس کجایی خانم!‏ گفتی این آخرین پست 93 نیست که پس چی شد؟

غزال

کجایی تمشک؟ امیدوارم روزهای قشنگی رو بگذرونی. دلمون برات تنگ شده زود بیا از خودت بهمون خبر بده نگرانت شدم دختر

غزال

کجایی تمشک؟ امیدوارم روزهای قشنگی رو بگذرونی. دلمون برات تنگ شده زود بیا از خودت بهمون خبر بده نگرانت شدم دختر

azadeh

عزيزم اميدوارم ب همه ارزوهاى قشنگت برسى سال نو مبارک

مهتاب

سلام رسیدن بخیر خواهر خوشحالم که بهت خوش گذشته

میلاد

سلام چطوری ؟ اوضاع و احوالت چطوره ؟