عروسیات و جزئیات !

سلام . خوبین ؟ منم خوبم ! 

خوب من فکر کنم تا سه شنبه گفتم ! باید فکر کنم تا دقیق یادم بیاد چی شد و چی نشد ! 

خوب راستش یادم نیست دقیق ! نیشخند 

یادمه که مریض بودم بعد آموکسی سیلین هم که میخوردم معدم میسوخت چه جور . سرگیجه م هم اصلا خوب نشده بود .  بعد یه قرصی دکتر داده بود که روش نوشته بود طبق دستور . منم کاغذ توش رو خوندم دیدم نوشته هر 6 ساعت دو تا قرص . یعنی دو تا صبح دو تا ظهر دو تا عصر دو تا شب . ولی روی خود جعبه قرص نوشته بود قرص شب و روز . 12 عدد روز 4 عدد شب ! خوب شما چی برداشت میکنین ازین قرص ؟‌

منم هر شش ساعت دوتا قرص خوردم . این قرصه توش استامینوفن و همه چی داشت انگار ! بعد دیگه دیدم گیجم شاهتوت هم اومد خونه مامانم و هی نق میزد انگار که یهو گفت اگر خوب نشدی بیا بریم دکتر ! منم گفتم اوکی بریم . دیگه پا شدم حاضر شدم و رفتیم پیش همون دکتری که از تقریبا بچگی پیشش میرفتم ! رفتیم و داروهامو نشونش دادم و گفت این قرص شب و روز هست و چرا این همه خوردی . انگار یه جوری داشت مسخره میکرد ! منم نشونش دادم کاغذ قرص رو و دید و گفت اونو چیکار داری وقتی روش نوشته قرص شب و روز باید یکی شب بخوری یکی روز ! خلاصه که اون رو گفت دیگه نخور . منم گفتم تموم شده دیگه چیزی نمونده که نخورم  نیشخند این شد که برام به جای آموکسی سیلین که معده م رو میسوزونه بهم سفکسیم داد که هر 12 ساعت یک عدد بخورم . آمپولمم گفت که پس فردا بزنم و یه قرص دیگه بود گفت اینم دیگه نخور . بعدم گفت سر گیجه ت به خاطر اینه که گوشت یکم التهاب داره و امکان داره گوش میانیت هم ملتهب شده و به خاطر همین گیجی . بعدم که داروهارو گرفتیم و رفتیم خونه مامانم فکر کنم !‌ 

بعد از شامم اگر اشتباه نکنم رفتیم خونه خودمون ! 

شب خوابیدیم و صبح بیدار شدیم و فکر کنم که شاهتوت رفت بیرون کاراشو بکنه و یه سر خونه شون بزنه منم که خونه موندم و کم کم دوش گرفتم و کارامو کردم و ناهارم شاهتوت از خونه خودشون آورد . رفته بود خونه شون وگفته بود تمشک سرگیجه داره اونا هم شروع کرده بودن رقصیدن که تمشک بارداره !‌به خاطر همین غذا هم فرستاده بودند . ناهار همون قورمه سبزی رو خوردیم و یهو پیازچه زنگید و جیغ میزد که هوراااا چرا به من نگفتی و اینا گفتم نه بابا هیچ خبری نیست ! من تکذیب میکنم . فقط یکم سرگیجه دارم و هیچ خبری از نی نی نیست . دیگه استرس گرفته بودم به شاهتوت گفتم بی بی چک گرفت و چک کردم و منفی بود البته من به خاطر آموکسی سیلین کلی آب خوردم که از بدنم دفع بشه !‌حالا نمیدونم دیگه ! 

بعدم حاضر شدم آرایش دودی کردم کمی و لباسمم پوشیدم و شاهتوت هم یکم دیر حاضر شد و اومدیم تهران دنبال آزاده و رفتیم تالار . دقیقا وقتی رسیدیم که عقد تموم شده بود و عروس و داماد میخواستند برن تالار . خیلی لحظه ی جالبی بود روز زمین براشون گل برگ ریختند و یخ خشک هست که کلی دود میکنه ریختند و آتیش بازیه سرد هم کردند . خیلی خوب بود . تالارشم خیلی قشنگ بود . این عروسیه فامیل خودم بودا . بعدم من دیگه رفتم و نشستم . سرگیجه نداشتم یه جورایی سرم سنگین بود . انگار منگ بودم ! 

عروس تاجش ازین تاجای بلند بود دقیق نمیدونم چی بود اسمش . آرایشم ملایم بود و لباسشم دکولته بود فکر کنم . یادم نیست راستش !‌ اما باغ و اینا دقیق یادمه . البته بالای سرش رو بسته بودند با پلاستیک ولی کلا خیلی قشنگ بود . اتاق عقدشم که ما نبودیم دیواره هاش شیشه ای بود و آب نما داشت و آب بین دیواره ها سرازیر بود کلا خیلی قشنگ بود . 

میوه و شیرینی هم عالی و غذاشم عالیییییییی بود  باقالی پلو با گوشت و زرشک پلو با مرغ . میوه هم خیار و سیب و پرتقال و موز بود . تالارش توی شهران بود! 

متاسفانه نتونستم برقصم و نشستم فقط . ولی بقیه حسابی رقصیدند . بعدم که با شاهتوت رفتیم خونه خودمون . آخه فرداش باز عروسی داشتیم . 

رفتیم خونه و خوابیدیم . 

فردا صبحش باز شاهتوت بلند شد و رفت خونه مامانش اینا فکر کنم . من اما موندم خونه و کارامو کردم و ساعت نزدیک یک بود رفتم خونه مادرشوهر تمام وسایلمم برداشتم . ازونجا هم بعد از ناهار نشستم یه جا و دیگه نتونستم کمک کنم برای جمع آوری . پدرشوهرمم میگفت چرا اینقدر دیر اومدی و تو باید از صبح میومدی . منم گفتم هم حالم خوب نبود هم عروسی بودم دیشب . دیگه بعدش با مادرشوهر و پیازچه و زندایی که از شمال اومده بود رفتیم آرایشگاه . 

اما اون روز واقعا باز حالم بد بود و همه ش سرم سنگین بود و انگار تعادل نداشتم و همه ش نشسته بودم . آرایشگر موهای مادرشوهر رو درست کرد بعدم موهای من رو به صورت کج شینیون کرد با تور و موی اضافی هم کار کرد و فرقمم کج کرد . 

موهای پیازچه رو بابلیس کشیدند و موهای زندایی هم شینیون کرد و آرایشمونم کرد . آرایش من دودی بود و یکمم طلایی . ولی کلا آرایشم ملایم بود . مژه مصنوعی و یه تاج کوچیک هم برام استفاده کرد . همه این چیزا کلا 50 تومن از من گرفت . به نظرم قیمتش عالی بود . من تهران سه سال پیش همینارو هفتاد تومن دادم !‌ 

دیگه ساعت نزدیک شش و خورده ای بود آماده شده بودیم . شاهتوت هم ازونور رفته بود دنبال ماشین عروس که ماشین فیلم بردار بشه و کارشون زود تموم شده بود عروس و داماد رو برده بود خونه مون . خونه ما هم خیلی مرتب نبود چون سرگیجه داشتم و رو یکی از مبلا لباسا ولو بود و اتاقمم زیاد مرتب نبود مخصوصا میز آرایشم . اما شاهتوت زودتر رفته بود و یکم مرتب کرده بود خونه رو . 

خواهرشوهرمم زنگید که ناخن مصنوعیم کنده شد و لاک میخواست که بهش گفتم کجا هست و گفتم هر چی خواستی بردار . شاهتوت براشون سوسیس پنیری درست کرده بود و خورده بودند و نشسته بودند تخته بازی کرده بودند و بعدم دیگه ما رفتیم تالار و اونا هم اومدند تالار . توی تالار تا مدتی که عروس و داماد بیان نه میوه نه شیرینی هیچی نیاورند برامون . ما هم یه جا نشستیم و وسایلمون رو گذاشتیم و بعد دیگه عروس و داماد اومدند و رفتند سمت اتاق عقد که عکس بگیرن با اتاق عقد ! لباس عروس دکلته بود و همه ش سینه هاش بیرون بود ! چون عروس یکم خیلی کم تپلی هست هی سینه هاش بیرون بود و باید لباسش رو میکشید بالا !‌

مام رفتیم و یکم فرمالیته الکی قند سابیدیم و مادرشوهرش گفت میخوایم کادو بدیم الان !‌ شاهتوت اینا کلا کادوی عقد که رسم ندارند و منم که نمیدونستم عقدم دارن کادو نبرده بودند . فقط مادرشوهرش یه پاکت داد و بعدم عکس گرفتند خودشون و ما اومدیم توی تالار که دیدیم جامون چند نفر نشسته ند ! کلا وسیله های مارو دیده بودند و جامون نشسته بودند ! باز جابه جا شدیم و عروس داماد اومدند و ما یکم رقصیدیم و با عروس و داماد سلام و علیک کردیم و بازم سرم سنگین بود . باز یکم رقصیدم اما تمام مدت تو کل تالار و از فامیل های شاهتوت فقط من روسری سرم بود . چون ما جلوی داماد یا فیلم روسری سر میکنیم . ولی فامیل شاهتوت روسری سرشون نبود کلا ! 

من زیاد نتونستم برقصم . 

میوه و شیرینی آوردند . شیرینی دانمارکی ! و یکم میوه که خیار و سیب و پرتقال بود ! که من هیچی نخوردم ازشون !‌

مامانم اینا اومدن و پیش خودم براشون جا باز کردم و نشستند و بعدم ازشون پذیرایی کردند و خواهرمم یکم رقصید. بعدم عکس سر مجلسی رو آوردند و من رفتم عکس رو آوردم و به همه نشون دادم و ده هزارتومن هم شاباش گرفتم . عروس که رقصید من بهشون نفری ده هزارتومن شاباش دادم . بعدم که داماد رفت توی مردونه و عروسم نشست و با گوشیش بازی کرد ! خیلی جالب بود . همه میرقصیدند اما عروس داشت با گوشیش بازی میکرد !!!‌که پیازچه رفت آوردش وسط و به زور یکم رقصید و منم رفتم و حلقه درست کردیم و یکم دست زدیم و دیگه نشستم و شام آوردند . شام زرشک پلو و شیوید پلو با مرغ بود . که خیلی کم بود غذاشون . با اینکه دیس پرس بود و اینکه کسی که سر میز ما بود همه غذاهارو خودش و دخترش خوردند و من و مامانم و خواهرم خیلی کم خوردیم . البته من حالمم مساعد نبود که بخوام آنچنانی غذا بخورم ! 

تالارش بینهایت سرد بود همه بلا استثناء از سرما شکایت داشتند . مامانم اینا هم زودی رفتند به خاطر سرما ! 

ما هم صبر کردیم که مثلا حنابندون رو بگیرن شاهتوت اینا بعد از عروسی حنابندون میگیرن ! کیک رو آوردن اما انقدر شلوغ بود که تصمیم گرفتند که برن خونه مادر داماد ادامه مجلس رو بگیرن . منم نشسته بودم تا تکلیفمون روشن بشه (‌همه همینطوری نشسته بودند و با هم حرف میزدند و منم نشسته بودم همینطوری گیجم که بودم ) که یهو دیدم یکی صدام کرد که شوهرت کارت داره . رفتم دمه در و یهو مردای فامیل شاهتوت اینای یکی دوتاشون اومدن توی زنونه . این اتفاق اگر توی عروسی های ما بیفته همه اون مرد رو میکشند . هیچ مردی حق نداره بیاد سمت زنونه اما خوب برای فامیلای شاهتوت این چیزا رله ست کلا ! 

شاهتوت گفت بیا ما باید بریم قصاب رو ببریم در خونه مادر داماد !!!‌

منم که دیدم خیلی هوا سرده چپیدم توی ماشین و بخاریشم روشن کردیم و رفتیم در خونه مادر داماد . حدود نیم ساعتی تو ماشین نشستیم تا گوسفند و آوردند و بعدم داماد اومد . گوسفند رو کشتند و رفتند داخل پارکینگ و دیگه شاهتوت صدام کرد که تو برو بالا من برم قصاب رو برسونم و بیام . که گفتم من نمیرم بالا خونه مادر داماد . همینجا میمونم ، پدرشوهر گفت آخه حالت بد میشه . شاهتوت گفت پس بیا بریم دیگه . بعد دیدن که وسایل قصاب تو ماشین ما جا نمیشه و ما خودمون رفتیم خونه مون 

اما انگاری اونا رفته بودند بالا و کیک رو بریده بودند و حنا تارف کرده بودند و ازینجور کارا ...

رفتیم خونه و موهامو باز کردم که پدرشوهر زنگید و گفت عموی شاهتوت میخواد بیاد خونه ی ما شب بخوابه . خیلی بد بود و من آیة الکرسی نذر کردم که نیان . زودی بلند شدیم و خونه رو مرتب کردیم و جمع و جور کردیم و جا انداخت شاهتوت براشون که عموش زنگید ما نمیایم خونه تون . شاهتوت دوش گرفت و من اومدم بخوابم که شاهتوت اومد و گفت بیا یه شب زفاف داشته باشیم !‌ یکی دیگه عروسی کرده بود شب زفافش برای من بود !‌ کلی خسته بودم گیج اما خوب شاهتوت بیخیال نشد و یه بوق زدیم و خوابیدیم .

صبح جمعه با صدای زنگ گوشی بیدار شدیم که مادرشوهر گفت شاهتوت ناهار بیاین اینجا !!!‌خوب بعدن زنگ میزدی!!! دیگه من رفتم دوش گرفتم و شاهتوت هم بلند شد و صبحونه فکر کنم چایی و بیسکوییت خوردیم و حاضر شدیم و لباس برداشتیم و رفتیم بیرون . باید یه کادو برای جهاز برون میگرفتیم . چون پدرشوهر گفته بود پول ندیم . یه گلدون طلایی با گلای نقره ای و طلایی گرفتیم که اگر میشد برای خودم میخریدم . به قیمت هفتاد تومن و رفتیم خونه مادرشوهر . بعد از ناهارم آماده شدیم که بریم خونه عروس . 

به شاهتوت گفتم مارو برسونه که گفت خودت ماشین رو بردار . منم نمیخواستم بردارم اما پدرشوهر گفت بردار و با هم یواش یواش میریم . زندایی شاهتوت هم که تازه گواهی نامه گرفته میخواست ماشین برداره که شوهرش بهش نداد ماشین رو زنداییشم کلی حرصی شد و داد میزد توی حیاط که پس بیا خودت مارو ببرو دیگه داییشم اومد . 

ماشین رو برداشتم و چند نفرم نشستند و اول رفتیم خونه ی ما لپتاپ و باند برداریم ( کلا هیچی نداشتند خونه شون برای آهنگ گذاشتند و رقصیدن ) و رفتیم به سمت خونه عروس توی بیابون ! 

5 طبقه بدون آسانسور رفتیم بالا ! با بدبختی و چند بار استراحت کردن . خونه ش خوب بود قشنگ بود . در حد خودشون جهیزیه خوبی داده بودند خدایی . عکسای خونه ش رو بعدن میزارم با تعریفی جاتش . یادم بندازین فقط . 

عکس کادومم میزارم . 

 

بعد از دیدن جهیزیه فامیل داماد اومدند که مردم بینشون بود‌! نشستند و یکم عمه های شاهتوت رقصیدند و بعدم فامیلای داماد رفتند و مادرشوهرش موند فقط . ازطرف فامیل شاهتوت هم خیلی شلوغ نبود . کلا شاید 15 نفر بودیم . 

یکم رقصیدیم و سیب و خیار مونده از تالار رو خوردیم و کیک رو هم بریدن و خوردیم و بازم یکم رقصیدن و کادو هارو باز کردند . گرون ترین کادو برای مادرشوهرم بود که صد تومن بود بعدم ما که هفتاد تومن بود . 

بقیه همه چیزای تزئینی خریده بودند . 

مادرشوهرمم کلی از کادوی ما تعریف کردند و منم گفتم قابل نداره و اینا . اما جالب اینه عروس اصلا نرقصید . همه شم با گوشیش بازی میکرد . یعنی مجلس برای ما بود بیشتر تا عروس !!!‌اصلا اولش نمیخواست بیاد . دیگه به زور آوردنش . خونه عروس بسیاز سرد بود آخه هنوز گاز نداشت خونه ش . خودشم تو خونه ش نبودا . یعنی کلا قرار نیست اونجا زندگی کنند . 

بعدم دیگه اومدیم خونه مادرشوهرو شامم اونجا بودیم و دیگه رفتیم خونه خودمون و خوابیدیم . 

 

از جزئیات چیز دیگه ای یادم نمیاد راستش !‌ اگر چیز دیگه ای یادم اومد میگم . سرم هنوزم سنگینه 

خاله پری هم در حد لکه بینی اومده ! دیگه اگر نمیومد منو به زور میبردن آزمایش بارداری بدم !!!!‌

فعلا همینا رو داشته باشیم تا بعد . ماچ

/ 22 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
talaye

akheyyy khob chera hamash goshi bazi mikard nakone razi nis az ezdevajesh???

مرضیه

سلام عزیزم خیلی وقته بهت سر نزدم اخه تهران بودم حالت بهتره؟

ازاده

سلام تمشك خوبي؟واي اين چه ويروس بدي بود منم دقيقاهمينجوري مريض شدم يك هفته طول كشيدهنوزم خوب نشدم ايشالا كه هميشه به شادي[گل]عروسي و مهموني خيلي خوبه[هورا]ايشالا خوشبخت بشن،كل شمالي ها عروسي هاشون اينجوريه يعني اخراي عروسي مردا خودشون رو دعوت ميكنن[نیشخند]اينكه خوبه ادم دوباره شب عروسي بگيره[زبان]عكساي جهازشو اگه بزاري خيلي دستت درد نكنه [گل]

نیکا

سلام گلم خوبی؟ بهتر شدی؟ خداروشکر عروسی به خوبی و خوشی تموم شد. عکس یادت نره! چه باحال که مراسم آخر شبو نرفتی برگشتی خونه! من فامیلای نزدیکو دوست دارم تا آخر مراسم باشم ببینم چه خبره! تمشک شب عروسی هم جدا پول کادو دادید؟ من سر درنیووردم گلدون کادوی سرجهاز بود؟[سوال] خوب بعضیا پاتختی نمیرقصن نمیدونستی؟؟ مثلا میخوان بگن دیشب یه کارایی کردن نمیتونه برقصه! ازون لحاظ[نیشخند]

نیکا

راستی عزیزم کامل پریود شدی؟ نکنه حامله ای؟ اخه برای منم ناخواسته بود.

هیلا

پس بالاخرههههههههههه تربچه خانم عروس شدن به سلامتی مبااااارکه ایشالا خوشبخت بشن. توام ایشالا زود زود خوب بشی چرا انقدر سرگیجه داری حتتتتتتتتتتتما دکتر درست و حسابی برو به نظرم گوش و حلق و بینی برو به نظر منم گوش میانی هست این گیج ویجی ها

مهتاب

عجب داستانی شده بوده پس! این عروس هنوز از نظر عقلی بچه است بهش حرجی نیست همینکه اومده نشسته توی مجلس خودش کلی ه!

مونا مونا

سلام تمشک جون خداروشکر که خوبی چقدر فامیلای شاهتوت و عروسیاشون باحاله. از همه باحال ترم خواهرش بوده. واقعا چقدر آدم می تونه احمق باشه (البته ببخشید اینجوری می گما. چون می دونم ازش خوشت نمیاد اینجوری م یگم) که روزه عروسی اش بشینه با موبال بازی کنه یا جهاز برونش دوست نداشته باشه که تو خونه اش باشه!!!!!!!! تمشک جون با ما فقیر فقرا هم سر بزن.

اسکارلت

امیدوارم تا الان حالت خوب شده باشه بانو. خوبه عروسیها بخیر گذشته انشاله همیشه به شادی

مرمره

کجایی تمشک جونم سرماخوردگیت بهتر نشد؟