گل به سر عروس

سلام خوبین ؟ منم خوبم !

خوب بگم 

دیروز شاهتوت زنگید به صاحبخونه خودمون . بهش گفت من یه تومن میخوام بهم بده . من ازین به بعد سی تومن بیشتر بهت اجاره میدم . صاحبخونه گفت به خانومم بگم بهت میگم . 

بعدم دیگه بلند شدیم و من دوش گرفتم و ابروهام رو مرتب کردم و جمع کردیم که بیایم تهران . ماشین روشن نمیشد و بردیم گذاشتیم تعمیرگاه بعدم برادرشوهر و دوستش اومدن و مارو آوردن تهران و 20 تومن هم به پسره پول دادیم چون با ماشین دوست دلقک بودن 

بعدم دیگه کم کم حاضر شدیم . موهامم دادم شاهتوت اتو کشید . یکم پوشش دادم و جلوشم ریختم تو صورتم . بعدم آرایش قرمز و دودی کردم ( لباسم قرمز بود ) شیک و پیک کردیم و راه افتادیم . از سمت غرب تهران رفتیم شرق تهران برای عروسی . من و خواهرم بودیم و شاهتوت . مامان و بابا هم با یه ماشین دیگه . ما با ماشین مامانم اومدیم . 

ما با عروس و داماد رسیدیم . من نشستم و خواهرم که در قید و بند حجاب نیست رفت به عروس و داماد سلام علیک کرد  . من راستش دیدم کیف و اینامون تنها مونده رو میز به خاطر همین من موندم پیش وسایلمون . 

میوه هاشون هلو و شلیل و موز و خیار بود . هلوهاش خیلی درشت و خوشمزه بود . شیرینیش هم ساق عروس خوشمزه بود . 

خلاصه همه + آزاده رقصیدند . داماد هم بود . فیلم بردار هم بود . چشمای عروس قزمز قرمز بود . که گفته بود که چشمام به لوازم آرایش حساسیت داره . البته هم داشت .

داماد کت و شلوار و کراوات مشکی و پیرهن سفید . عروس لباسش بالاش کمی سنگ دوزی داشت . دکولته بود . دامنشم پارچه حریر لوله لوله و اینا بود . لباسش خوب بود . اما سلیقه من نبود . نیشخند دسته گلشم رز قرمز بود . 

خلاصه داماد و عروس هم رقصیدند و منم میوه خوردم 

راستش عروسی دختر داییم از جام تکون نخوردم برای رقص اما اینجا با کودک درونم کنار اومدم و گفتم الان رفتی و دخترای سانتال لاغر دیدی حق نداری ناراحت بشی که چرا من لاغرم . چرا لباسای اونا خوشگل تره . چرا اونا فلان و فلان و فلان  ... همیشه عروسی ها تصمیم برای لاغری میگیرم و بعدش دیگه یادم میره . 

عروسی خیلی خلوت بود . با اینکه بابای عروس خیلی میتونست مهمون داشته باشه چون خیلی مایه دار و میلیونر و یا شایدم میلیاردر هستند اما فکر کنم که در تعداد مهموناش در معذوریت بود . چون فامیلای داماد هم خیلی کم بود . باور کنین توی زنونه دویست نفر هم نبودن . بلکم خیلی کمتر . به نسبت عروسیه من که تعداد مهمونام خیلی زیاد بود (‌بیشتر فامیلای شوهرم بودن )‌و جا نبود و دیگه زن دوست شاهتوت رو به زور پیش خواهرم اینا جا داده بودند . 

خلاصه کنم . قضیه دختر پولدار بود و پسر بی پول ! دختره با پسره دوست بود و دیگه یه جورایی به زور پسره رو مجبور کرد بیاد خواستگاریش . بعدم که اومد و خانوادش دیدن دوست پسرش این بود مخالفت کردند و گفتند چرا این ؟! ( پسره خونشون تو یه محله ی خیلی پایین شهره و خانواده ی خیلی ساده ای داره . از لحاظ مادی هم که نمیگم . ولی کلن مثل خانواده ی دختر که همه شوهر خواهراش میلیاردر هستند و برادرشم که میلیاردر تر از همه شون هست و باباشم که نمیگم . داماد وضع مالیش حتی متوسط هم نیست . خیلی پایین تره و خدمت هم نکرده بود و شغل هم نداشت که دیگه با وجود همه مخالفت ها ازدواج کردند و پسره رو به زور فرستادند خدمت و حالا خدمتش تموم شده بود ) 

وقتی داماد رفت دوربینم رفت ( انگاری فقط یه دوربینه بود فیلم بردارشون ) و من مقداری رقصیدم . با عروس هم رقصیدم . و کمی هم شیطونی و شلوغ بازی کردم . هم اینکه خلوت بود وسط هم اینکه عروس به مدت یکی دو سال دوست خیلی صمیمیم هم بود و دیگه ازدواج کرد از هم دور شدیم !‌ناراحت

کلیپ اسپورت هم نداشتند و فقط یه عکس سر مجلسی داشتند . 

بعدم شام خوردیم و رفتیم دنبال ماشین عروس . ماشین عروس م.گ.ا.ن بود . اما با راننده . چون داماد رانندگی بلد نیست و همیشه هم میخواستن جایی برن عروس رانندگی میکرد البته با ماشین باباش . 

خیلی آروم میرفت راننده اینقدر که دیگه حوصلم سر رفت و به شاهتوت گفتم بریم خونه مادر عروس که قرار بود توی پارکینگش بزن و برقص باشه . 

خیلی یواش میرفت و البته ماشین هم خیلی کم بود دنبال عروس و داماد . فامیلای داماد که نهایت دو سه تا ماشین بودن و فامیلای عروس بیشتر بودن . 

شاهتوت هم خیلی بد رانندگی میکرد و اینقدر ترسیدم و اذیت شدم .شاهتوت هم با یکی از فامیلامون آب شنگول.ی خورده بود و حسابی خوش حال بود و دوسه بار خیابون رو بست ! و دستش کشید و تی کاف و ازین کارایی که من بدم میاد و میترسم . 

خلاصه که به سلامت رسیدیم خونه ! مادر عروس 

توی پارکینگ هم چون دیدم خیلی تعداد کسایی که میرقصن وسط کمه من و شاهتوت هم رفتیم وسط و اینجا یه مشکلی پیش اومد . شاهتوت که من داشتم باش میرقصیدم پسر عمه م رو آورد وسط و باش رقصید !‌  منم مثل هویج دیدم وسط تنهام رفتم کنار و اعصابم خورد شد . شاهتوت ک اومد بهش گفتم توی مردونه که کلی با ایشون رقصیدی حالا که اومدی 5 دیقه با من برقصی رو میکنی به پسر عمه و با اون میرقصی . یکم قهر کردم اونجا اما دیدم که خلوته وسط دوباره رفتیم وسط و کمی رقصیدیم و دیگه تقریبا تا آخر عروسی موندیم و دیگه خدافظی کردیم و اومدی. کادوم رو هم دادم . اونا عروسی من 50 داده بودند و ما 60 تومن دادیم . آخه طرف میشه دختر عموی بابام !‌ 

 

حالا اینو بگم که بابام بهمون نفری 10 تومن شاباش داد و شاهتوت هم ده تومن به زور به من شاباش داد . پسر عموش اصلن اهل این چیزاست که جلوی همه زنش رو ببره بالا و شده الکی یه تراول به زنش شاباش میده اما شاهتوت اصلن سیاست و اینا نداره و با اینکه کلی بهش میگم حاضر نیست حتی برای چند ساعت پولای عزیزش رو از خودش دور کنه خندهکلافهگریه

 

 

صبح امروز شاهتوت زنگید به صاحبخونه و صاحبخونه بهش گفت من یه تومن میریزم به حسابت . بعد تو تا آخر ماه اگر تونستی پس بدی که هیچ . نتونستی اجاره رو سی تومن بزار روش !‌ یعنی یه جورایی گفت به صورت قرض بهت میدم . نه اینکه مثلن پول پیش رو داده باشم . جالبه که حتی نگفته بیا و به من رسی دبده . همینطوری ریخته به حساب شاهتوت . صاحبخونه ای که سال اول به ما 50 تومن هم تخفیف نداد وقتی اومد و دید که ما چطور آدمی هستیم یه میلیون همینطوری به ما داد ! 

صد پشت غریبه از صد تا آشنا گاهی برای آدم بهتره همینه . به شاهتوت هم گفتم . کاری که باید بابات بکنه برامون ایشون داره انجام میده . 

بعدم شاهتوت رفت کرج که برای ماشین وسیله ببره و منم موندم که تا شب بیاد ...

بازم توی عروسی دختر داییم ازم پرسید که فیلم عروسیت رو گرفتی یا نه . میخواستم گردنش رو بجوم بگم به تو چه . هر روز از من میپرسی . بابا پول نَ د ا رَ م !‌ تموم . 

 

آهان . کادو های سر عروسی رو بگم . بابای داماد 8 میلیون تومن و مامانش 2 تومن . 

مادر عروس یه نیم ست به عروس و بابای عروس یه سکه تمام . همه فامیلاشون هم سر عقد پول دادن و سکه . کلن پول و سکه خیلی جمع شده بوده . پاتختی هم امروزه . مامانم میره ببینه که چقدر کادو میدن ! نیشخندخنده

 

/ 12 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ملودی

سلام تمشکی جون..من فک میکنم امروز شنبه ست فک کردم عروسی امروزبوده چه صابخونه خوبی داری خواهر . ماکه هرچی ادم ناتویی هست میشه صابخونه ما!!افسردگی دارم از دست اینا پس حسابی خوش گذشته . منم دقیقا مث توام . تو عروسی کلا اعتماد بنفسم میاد زیر صفر. همش فک میکنم همه از من بهترن.ولی شاید منم درحد همونا باشم.دیگه نمیشه کاریش کرد منو این فامیلای ما هم اینطورین . دختره وقتی میرقصه شوهره دوتا تراول50 داد . هرچند بره خونه ازش پس بگیره!!ولی بالاخره ابروشو که به جا اورد . ای خواهر ...این شوهرای رمانتیک قبلا کجا بودن ما ندیدیم[نیشخند] من بجات بودم این دختردائیتو از وسط نصف میکردم[عصبانی]فضوله...میدونه نگرفتی یا شاید معذوریت داری تو گرفتنش...این ادما باید به یه چیزی ... عیبی شون گیر داد تا بشینن سرجاشون.والا مگه شما کادوها رو باز میکنید؟ ما هرکی کادو میاره بستگی داره به دست کی برسه :مادرشوهر یا مادرعروس...سریع میرن قاییمش میکنن براخودشون!!! دیدم که میگما !! خود من ، کلی پول و کادو مادرشوهرم "دزدید" . الهی حرومش بشه.اونا حق من بود.البته مامانم هم حواسش بود کلی کادوهامو برام نگه داشت از دست این زنکه...منکه راضی نیستم.

مريم

سلام تمشک جون هميشه به عروسي،، با تعريفاي شما عروس خيلي سرتره... خوشبخت شن ايشالا... چه صاحب خونه خوبي داريد عزيزم،،،ميگن خدا گر ز حکمت ببندد دري ز رحمت گشايد در ديگري همينه ديگه...[لبخند]

مهتاب

خوشبخت باشن ان شاالله عجب صاحبخونه با مرامی! خوبی حالیش میشه! البته دلش هم قرصه که بقیه پولتون دستشه و میتونه ازش برداره و موقع بلند شدنتون کمتر بهتون بده خیالش راحته! اما همینکه گره ای ازتون باز کرده خودش جای تقدیر و تشکر داره!

مهتاب

اعتماد به نفس داشته باش بابا! من با این هیکلم -بگو ماشاالله- توی تمام عروسیها تمام مدت وسطم و با اعتماد به نفس کامل میرقصم! وقتی خوشگل میرقصم و مجلس گرم کنم هیکلم چه اهمیتی داره؟! تازه با گوش خودم شنیدم که میگفتن با این هیکلش چه رقصی هم میکنه!؟ ها والا! همینه که هست هرکی بدش میاد نگاه نکنه بهتر از اون هیکلهاست که دو تا پاره استخون هستن که روکش روشون کشیدن! عین اونا که سو تغذیه دارن! آدم حالش بد میشه نگاشون کنه! اعتماد به نفس داشته باش بابا!!!

نسیم

خدا کنه عروس و داماد با این اختلاف طبقاتی زیاد بعدن به مشکل نخورن...ایشالا خوشبخت باشن... امان از این ماشین شاهتوت خان..خسته شدین به خدا اینقد این خراب میشه...

خانم خونه - تبسم

با اينكه خانواده داماد وضعشون خوب نبوده ولي بازم خوب كادو دادن دستشون درد نكنه انشالله كه با اين وضعي كه ميگي زندگيشون خوب بشه دسته صاحب خونتون هم درد نكنه

دزيره

انشالله که هميشه به عروسي باشي و بهت خوش بگذره

مرمره

ای بابا این دختر دائیت که قرار نیست هیچ وقت فیلم عروسیت رو ببینه بگو اره گرفتم این بنده ی خدا رو هم از نگرانی در بیار خب طفلک ناراحتِ [نیشخند] ای خدا ازدواج کردن سختترین کار دنیاست بهترین حالتش اینه که با دوست پسرت ازدواج کنی حداقل خوب و بد طرف و میدونی و دوستش هم داری

میلاد

خدا شانس بده . چه داماد خوش شانسی . ... ی چیزی ٬ من اگه بیوفتم بمیرم شما تا سالم خبردار نمیشیاااا . ی سری بزن ی حالی بپرس ... عجبااا

خانوم N

خخخخخخ چقد جالب بوده اون تیکه رقصتون [خنده][خنده][خنده] من از زوجایی ک خیلی کاراشون رو از سر سیاست انجام میدن متنفرم مثلا جلوی بقیه بیشتر به هم محبت کنن و اینا..... همون بهتر ک شوهرت اینجورییه والا