زندگینامه 11

شهرام اومد خواستگاری . روز خواستگاریشون یادمه . نمیگم خوشحال بودم . حتی حسودیمم نمیشد . اما میدیدم روزی رو که آزاده پشیمون بشه از انتخابش . ناراحت بودم اما نه به خاطر خودم . به خاطر خانوادم . به خاطر مامانم که دقیقا از روز نامزدی آزاده تا الان شاید ده سال به سنش اضافه شده . شاید بهم الهام شده بود شایدم شناخته بودم شهرام رو . شهرامی که بعد از دوستی با آزاده یک بار که من خونه تنها بودم بهم زنگ زد و اونقدر منو اذیت کرد اون روز که نگو . به من میگفت باید یه چیزی بگی تا من فلان روز بزارم آزاده بیاد تا با تو و دوست پسرت برین بیرون . نمیخوام توضیح بدم چون اونوقت به شیطان صفتی شهرام بیشتر پی میبرین .  

روز خواستگاری من کلفتی بیش نبودم . آزاده اصلا چای نریخت . فقط نشسته بود . تاکید کرده بود من چای نمیریزم . یک بار مادرم چای ریخت و یک بار من . و پدر شهرام اعلام کرد که دوست داشتم چای رو از دست عروسم میگرفتم .

خلاصه که اون روز بیشتر آشناییه دو خانواده بود . و پدرشهرام گفت که شهرام خیلی پسر خوبیه و اعلام کرد شهرام ازدواج کنه من خونمو میدم توش بشیته و خودم میرم شمال .

بعد از اون هم یکی دو بار دیگه شهرام و خانوادش به همراه داماد و دخترشون منزل ما اومدن . یکی دو بارش شام بود . و مهریه نسبتا متوسطی رو برای آزاده در نظر گرفتن . توی مراسم دوم و سوم که رسمی تر شده بود فکر میکنین نقش من چی بود ؟  باید با پسر خواهر شهرام بازی میکردم . چون خیلی شیطون بود و امکان داشت مراسم رو خراب کنه !!! یعنی میخوام بگم نقش من چقدر مهم و کلیدی بود!!!

یک هفته قبل از بله برون اصلی که قرار بود در حضور فامیل برگزار بهش تصمیم گرفتیم بریم شهرستان برای دعوت کردن پدربزرگ و مادربزرگ ها برای مراسم بله برون و جشن نامزدی .

صبح زود راه افتادیم و وقتی به وسط های اتوبان رسیدیم که من نیمه خواب بودم تصادف وحشتناکی کردیم . از اون صحنه فقط یادم میاد که بیدار شدم و محکم کوبیده شدم به صندلی جلو . و بعد سیاهی و یهو دیدم وسط جاده خوابیدم . زودی بلند شدم و اومدم سمت کند روی اتوبان .( تهران قم ) دیدم خواهرم افتاده توی بیابون کنار جاده که پر از خاره دستشم روی سرش بود و خون از سرش میچکید .

جلوی رومم یه ماشن داغون بود یه پژو که الان فقط یه آهن قراضه بود . از کل ماشین فقط سقفش سالم بود . کاپوت و صندوق عقب اصلا قابل تشخیص نبود . و البته اثری از مامان و بابام نبود . دلم ترکید . خدایا اگر مامانم اینا چیزیشون شده باشه باید چیکار کنم ؟

یه قدم رفتم جلو اما قدرت اینو نداشتم که برم و داخل ماشین رو ببینم . خدایا اگر برم و خدایی نکرده دوتا جنازه ببینم ؟ اطراف رو نگاه کردم اثری از مامان و بابا نبود .

خدایا اگر چیزی بهش تکلیف منو آزاده چی میشه ؟ مراسم نامزدیش؟ بدون مامان و بابا ؟ آینده من و آزاده ؟ تمام فکرای مسخره توی یک ثانیه از مغزم گذشت . احساس میکردم یه وزنه ی 50 کیلویی روی سینمه ... سخت نفس میکشیدم .

میدیم ماسین هایی رو که اطرافمون می ایستادند برای کمک کردن ..... 

/ 9 نظر / 2 بازدید
تابان

خدا رو شکر که میدونم همتون حالتون خوبه....وگرنه بخاطر این نصفه نوشتنت میومدم خرخره تُ میجوئیدم!!!!!!!!!!!!!!![کلافه]

خانم خونه

وای چه جای بدی تموم کردی نوشته ات رو توروخدا بیا بگو باقیشو چقدر این شهرام بی شرف بوده واقعا

عسل

وای تمشکی چه هیجان انگیز شد! چی شد خوب بگو؟ امیدورام به خیر و خوشی گذشته باشه و همه سالم و سلامت بوده باشن! بگو جون به لب شدم

خانم خونه

هنوز آپ نکردی؟ بیا زود بگو بوس

خانم خونه

هنوز آپ نکردی؟ بیا زود بگو بوس

طلا خانوم

سلامممممممممممممممممممممممممممم فقط خدا رو شکر کردم الان که اینارو خوندم میدونم که مامان بابات سالم هستن و این خیلی خوبه [ماچ][گل][ماچ][گل][ماچ][گل]

فاریا

ببین اون روز که شهرام بت زنگ زد چی ازت خواست بش بگی ؟؟ همونی که میگی اذیت شدی ... خصوصی بیا بم بگو باشه !!! ـــــــــــــــــــــــــ پَ نَ پَ بابای شهرام میخواست ازش تعریفم نکنه .... ــــــــــــــــ آخی ........... برای نقشت میگم ... ــــــــــــــ بابا جان کشتی ما رو عین این سریالا بود که هفته ای یه بار پخش میشه و قسمت جالبش تموم میشه ........... البته میدونم که مامانت خدارو شکر سالمه اینو میدونم ولی بقیشو بگووووووووووووووووووووووووووووووووووووو وووووووووووووووووووووووووووووووووووووو

مریم

من فضول می خوام بدونم شهرام ازت خواست چی بهش بگی؟ تو رو خدا